Przygotuj swoją skórę na jesień!

Nadchodzi wymagający czas dla Twojej skóry! Jesień to okres dużych zmian temperatur, ciągłe opady deszczu i zimny wiatr. Wszystkie te czynniki pogodowe niezbyt dobrze wpływają na naszą skórę pokrytą przecież jeszcze letnią opalenizną. Jesień, to także ostatni dzwonek i czas na to by wykonać zabiegi, których nie wykonuje się podczas zimy. Jakie zabiegi wybrać w tym okresie? Odpowiedzi szukajcie poniżej!

Okres jesieni to przede wszystkim świetny czas do wykonywania różnego rodzaju peelingów, które nie wskazane są w lecie (możliwość powstawania przebarwień) oraz w zimie (zbyt niska temperatura powoduje podrażnienia skóry, która przez jakiś czas po peelingu pozostaje bez ochrony). Jednym z najpopularniejszych i dosyć mało inwazyjnych peelingów jest Yellow Peel.

Yellow Peel

Yellow Peel to zabieg oparty na kwasie salicylowym w połączeniu z kwasem glikolowym, retinolem, kwasem fitowym,  kojowym, azelainowym, witaminą C oraz z bisabololem. Takie połączenie sprawia, że zabieg charakteryzuje bardzo wysoka skuteczność przy jednoczesnej znikomej agresywności. Jest to bardzo ważne dla wielu pacjentek, które oczekują spektakularnych efektów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zabiegu oraz niskiego dyskomfortu pozabiegowego. Yellow Peel usuwa naskórek na różnych poziomach, w związku z czym wykazuje wysoką skuteczność w rozwiązywaniu różnych problemów skórnych. Doskonale radzi sobie z problemami takimi jak: przebarwienia, drobne zmarszczki, blizny, niwelując nawet  głębokie blizny potrądzikowe.

Bez obawy z zabiegu korzystać mogą osoby ze skórą wrażliwą czy łojotokową. Jeżeli chodzi o sam zabieg, polega on na nałożeniu kilku warstw peelingu na oczyszczoną wcześniej skórę. Kilka dni po wykonaniu peelingu miejsce zabiegowe zaczyna się łuszczyć. Cały proces trwa około 7 dni.  W tym momencie należy unikać słońca, solarium, sauny, basenów i pod żadnym pozorem nie można „pomagać” skórze w samoczynnym złuszczaniu się. Efekt zabiegu widoczny jest po około 2 tygodniach. Zabieg można stosować jednorazowo, ale najlepsze i najbardziej trwałe efekty osiąga się po wykonaniu całej serii zabiegów, w miesięcznych odstępach. Wynikiem działania zabiegu jest niesamowicie wygładzona skóra, z wyrównanym kolorytem. Wszelkie otwarte pory skórne zostają usunięte, a cera wygląda na zdrowszą i młodszą. Zabieg jest praktycznie całkowicie nieodczuwalny i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Pań, które potrzebują zabiegów z pogranicza medycyny estetycznej i nowoczesnej kosmetologii.

 

yellow-peel-warszawa-centrum

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG!

Kolejnym zabiegiem polecanym w tym okresie jest PRX-T33, który nazywany jest królem zabiegów bankietowych, gdyż błyskawicznie sprawia, że skóra jest napięta i ujędrniona, a zmarszczki zostają zauważalnie wygładzone.

PRX-T33

To zabieg silnie stymulujący skórę. Jest formułą połączenia kwasu trójchlorooctowego i wody utlenionej. Działanie zabiegu to intensywna stymulacja czynników wzrostu (fibroblastów), modelowanie procesu zapalnego oraz przebudowanie macierzy skóry. Wszystko to powoduje że zabieg wykazuje bardzo wysoką skuteczność w leczeniu różnorakich problemów, takich jak: utrata napięcia skóry, ujędrnienie, blizny np. po trądziku czy ospie wietrznej. Ma także działanie przeciwzapalnie i bakteriobójcze. Zabieg ten warto łączyć z nakłuwaniem skóry, np. urządzeniem typu roller. Następuje wtedy bowiem jeszcze lepsza stymulacja co powoduje, że efekty zabiegu są lepsze. Sam zabieg trwa bardzo krótko. Warto go wykonywać w serii i powtarzać co 15 dni, w ilości od 3 do 5, w zależności od przypadku i zaleceń kosmetologa prowadzącego. Po zabiegu łuszczenie skóry najczęściej nie występuje wcale, dodatkową zaletą zabiegu jest więc także fakt, iż terapia nie wyłącza pacjentów z życia i codziennych obowiązków, a świetny wygląd gwarantowany jest zaraz po wykonanym zabiegu.

PRX-T33-efekty-zabiegu-warszawa-centrum

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG!

Cosmelan

Jest to ostatni z zabiegów polecanych w okresie jesiennym dający spektakularne efekty w walce z przebarwieniami skóry! Zabieg ten doskonale niweluje niedoskonałości skórne pochodzenia melanocytowego.  Innymi słowy rozjaśnia bardzo głębokie przebarwienia, a intensywne złuszczenie powoduje również usunięcie wszelkich niedoskonałości skórnych. Efektem ubocznym zabiegu, którego podstawowym wskazaniem jest walka z przebarwieniami, jest rozświetlona i rozjaśniona skóra, która została dodatkowo zastymulowana do procesu odnowy kolagenu. Całość terapii ma także silne działanie przeciwstarzeniowe. Cosmelan jest bardzo intensywną mieszkanką opartą na kwasie salicylowym. Skóra przez pierwszy miesiąc ulega intensywnemu złuszczaniu, możliwe więc jest zwiększenie jej reaktywności. Na spektakularny efekt zabiegu – pozbycie się nawet najgłębszych przebarwień trzeba jednak poczekać do 2-3 miesięcy.  Zabieg Cosmelan firmy Mesoestetic, to najlepszy sposób na walkę z hiperpigmentacją.

Cosmelan-efekty-zabiegu-warszawa-centrum

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG!

To tylko kilka najpopularniejszych zabiegów, które zaleca się wykonać na jesień. Zapraszamy do Kliniki Essence, gdzie nasi specjaliści po indywidualnej konsultacji pomogą zdecydować, który z nich będzie najskuteczniejszy właśnie dla Ciebie!

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się