Zabiegi medycyny estetycznej, których nie musisz się bać!

Koleżanki ostrzegają przed botoksem? Zabiegi powiększania ust, to temat tabu? Słowo „kwasy” kojarzy Ci się z okropnym bólem? Sprawdź najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej, których nie należy się bać! Mało ingerencyjne terapie, które pomogą zatrzymać czas nie zniekształcając Twojej naturalnej urody!

 • Botox – zabieg toksyną botulinową często kojarzy się z nieruchomą, nienaturalną twarzą, która sprawia wrażenie jak by była z kamienia. Mimika jest niewidoczna i ciężko wyczytać z takiej twarzy jakiekolwiek emocje. Drogie Panie, jeżeli obawiacie się pierwszego zabiegu z Botoxem właśnie z tego powodu, to nie musicie się już obawiać! Zabieg usuwania zmarszczek botoksem powinien być wykonany w taki sposób by pacjent zachował możliwości mimiki swojej twarzy. Efekt całkowitego paraliżu mięśni nie jest wskazany! Medycyna estetyczna powinna poprawiać urodę, a nie jej szkodzić! Zabiegi z Botoxem polecane są już od 25 roku życia – a przemawia za tym fakt, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy na naszej skórze powstaje ubytek w postaci zmarszczki czasu już nie cofniemy. Osłabiając jednak nieco mięśnie zanim pojawią się pierwsze zmarszczki oduczamy się nawyku ciągłego marszczenia czoła. Botox to nie tylko zabiegi poprawiające urodę! Pamiętajmy, że preparat ten wykorzystywany jest także do leczenia dolegliwości jak nadpotliwość. Czasem zastrzyki z Botoxu to jedyna skuteczna metoda złagodzenia tego przykrego problemu. Preparat ten wykorzystuje się także do leczenia bruksizmu.

 • Powiększanie ust – kształt naszych ust rzadko jest idealny. Często są one asymetryczne – dolna warga dużo większa od górnej, problemy opadających kącików ust, czy inne aspekty. Czasem nasze usta są zbyt małe w stosunku do wielkości całej twarzy, a wypełnienie ich kwasem hialuronowym pozwoli nadać twarzy odpowiednich proporcji. Zabiegi wypełniania to nic strasznego! Ważne przy tym by wybrać doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który pracuje na preparatach z atestami. Jakość kwasu hialuronowego, który wykorzystywany jest podczas zabiegów jest bardzo ważna i gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Wizyta u doświadczonego lekarza medycyny estetycznej powinna rozpocząć się szczegółowym wywiadem, następnie ustalane są najważniejsze cele i potrzeby pacjenta, a na końcu następuje wykonanie pierwszych kroków zaplanowanej terapii.

powiększanie ust warszawa

 • Zabiegi kwasami – chociaż ich nazwa nie kojarzy się z relaksującym rytuałem zabiegów kosmetycznych, to zabiegi kwasami medycznymi na stałe zagościły w ofercie lekarzy medycyny estetycznej. Kwasy zwiększają odległość pomiędzy komórkami w skórze, co osłabia łączące te komórki wiązania. Efektem jest oddzielenie warstwy rogowej naskórka i jej złuszczenie. Ponieważ jednak każdy kwas jest inny, ma oprócz tego jeszcze inne właściwości – a więc i przeznaczenie. Niektóre kwasy dodatkowo niwelują niedoskonałości skóry, inne ujednolicają jej koloryt, jeszcze inne ściągają pory, regulują wydzielanie sebum, rozjaśniają blizny, mają właściwości przeciwzapalne, nawilżające czy też dobrze wpływają na elastyczność skóry. Dlatego też dobiera się je do rodzaju skóry i jej problemu. Chociaż wielu z nas boi się bólu i czasu rekonwalescencji po zabiegu pamiętajmy! Nie wszystkie zabiegi kwasami wyłączają nas z życia codziennego, nie każdy rodzaj peelingu kwasami jest nieprzyjemny i bolesny. A nawet jeśli zdecydujemy się już na wykonanie zabiegu – jego efekt na pewno zrekompensuje wszystkie niedogodności!

zabiegi kwasami na twarz

 

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

 • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
 • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
 • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
 • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
 • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
 • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się