Zabiegi medycyny estetycznej, których nie musisz się bać!

Koleżanki ostrzegają przed botoksem? Zabiegi powiększania ust, to temat tabu? Słowo „kwasy” kojarzy Ci się z okropnym bólem? Sprawdź najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej, których nie należy się bać! Mało ingerencyjne terapie, które pomogą zatrzymać czas nie zniekształcając Twojej naturalnej urody!

  • Botox – zabieg toksyną botulinową często kojarzy się z nieruchomą, nienaturalną twarzą, która sprawia wrażenie jak by była z kamienia. Mimika jest niewidoczna i ciężko wyczytać z takiej twarzy jakiekolwiek emocje. Drogie Panie, jeżeli obawiacie się pierwszego zabiegu z Botoxem właśnie z tego powodu, to nie musicie się już obawiać! Zabieg usuwania zmarszczek botoksem powinien być wykonany w taki sposób by pacjent zachował możliwości mimiki swojej twarzy. Efekt całkowitego paraliżu mięśni nie jest wskazany! Medycyna estetyczna powinna poprawiać urodę, a nie jej szkodzić! Zabiegi z Botoxem polecane są już od 25 roku życia – a przemawia za tym fakt, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy na naszej skórze powstaje ubytek w postaci zmarszczki czasu już nie cofniemy. Osłabiając jednak nieco mięśnie zanim pojawią się pierwsze zmarszczki oduczamy się nawyku ciągłego marszczenia czoła. Botox to nie tylko zabiegi poprawiające urodę! Pamiętajmy, że preparat ten wykorzystywany jest także do leczenia dolegliwości jak nadpotliwość. Czasem zastrzyki z Botoxu to jedyna skuteczna metoda złagodzenia tego przykrego problemu. Preparat ten wykorzystuje się także do leczenia bruksizmu.

  • Powiększanie ust – kształt naszych ust rzadko jest idealny. Często są one asymetryczne – dolna warga dużo większa od górnej, problemy opadających kącików ust, czy inne aspekty. Czasem nasze usta są zbyt małe w stosunku do wielkości całej twarzy, a wypełnienie ich kwasem hialuronowym pozwoli nadać twarzy odpowiednich proporcji. Zabiegi wypełniania to nic strasznego! Ważne przy tym by wybrać doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który pracuje na preparatach z atestami. Jakość kwasu hialuronowego, który wykorzystywany jest podczas zabiegów jest bardzo ważna i gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Wizyta u doświadczonego lekarza medycyny estetycznej powinna rozpocząć się szczegółowym wywiadem, następnie ustalane są najważniejsze cele i potrzeby pacjenta, a na końcu następuje wykonanie pierwszych kroków zaplanowanej terapii.

powiększanie ust warszawa

  • Zabiegi kwasami – chociaż ich nazwa nie kojarzy się z relaksującym rytuałem zabiegów kosmetycznych, to zabiegi kwasami medycznymi na stałe zagościły w ofercie lekarzy medycyny estetycznej. Kwasy zwiększają odległość pomiędzy komórkami w skórze, co osłabia łączące te komórki wiązania. Efektem jest oddzielenie warstwy rogowej naskórka i jej złuszczenie. Ponieważ jednak każdy kwas jest inny, ma oprócz tego jeszcze inne właściwości – a więc i przeznaczenie. Niektóre kwasy dodatkowo niwelują niedoskonałości skóry, inne ujednolicają jej koloryt, jeszcze inne ściągają pory, regulują wydzielanie sebum, rozjaśniają blizny, mają właściwości przeciwzapalne, nawilżające czy też dobrze wpływają na elastyczność skóry. Dlatego też dobiera się je do rodzaju skóry i jej problemu. Chociaż wielu z nas boi się bólu i czasu rekonwalescencji po zabiegu pamiętajmy! Nie wszystkie zabiegi kwasami wyłączają nas z życia codziennego, nie każdy rodzaj peelingu kwasami jest nieprzyjemny i bolesny. A nawet jeśli zdecydujemy się już na wykonanie zabiegu – jego efekt na pewno zrekompensuje wszystkie niedogodności!

zabiegi kwasami na twarz

 

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG