Zabiegi kosmetyczne (terapie) łączone – pewny sposób na osiągnięcie celu!

Zabiegi łączone stosowane są coraz częściej i na stałe goszczą w menu najnowocześniejszych gabinetów kosmetologicznych. Zabiegi takie najczęściej łączą nowoczesne technologie z naturalnym procesem regeneracji skóry. W kosmetyce korzysta się z nich w celu wzmocnienia spodziewanego efektu. Najczęściej łączy się ze sobą zabiegi, które przynoszą podobne efekty i mogą być stosowane na różnych partiach ciała. Terapie łączone zwiększają atrakcyjność salonów kosmetycznych. Kolejność wykonywanych zabiegów na twarz i ciało, w przypadku terapii skojarzonych, jest bardzo istotna. Połączenie kilku bezpiecznych i sprawdzonych metod podczas jednej sesji zabiegowej daje dużo większe spektrum możliwości zabiegowych oraz lepiej widoczne efekty zabiegu. Jakie zabiegi łączone są dostępne w Klinice Piękna Essence? Więcej poniżej!

Zabieg z kwasem ferulowym i ampułką z witaminy C

Latem chętnie korzystamy ze słonecznej pogody. Częściej spędzamy czas na powietrzu spacerując czy relaksując się w promieniach słońca. Okres wakacji sprzyja również pobytom na plaży. Wracamy do codziennych zajęć wypoczęci, ale wygląd naszej skóry często pozostawia wiele do życzenia. Całości dopełnia stres i zanieczyszczenie powietrza, które w miastach jest coraz większe. Wczesna jesień to fantastyczna pora, żeby sięgnąć po terapię kwasami.

Co to jest kwas ferulowy?

Kwas ferulowy jest to substancja, która rozpuszcza się w wodzie i etanolu. Jest pochodną kwasu cynamonowego. Naturalnie możemy spotkać go np. w życie, pszenicy i w owsie, a także w orzechach, ziarnach kawy czy burakach ćwikłowych. Kwas ferulowy wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, czyli zapobiega starzeniu się skóry. Niweluje skutki negatywnego działania czynników, na które jesteśmy codziennie narażeni. Głównym powodem postępu starzenia się skóry jest promieniowanie słoneczne. Stąd określenie „fotostarzenie się skóry”.  Kwas ferulowy likwiduje szkody poczynione przez promienie UVB i UVA. Stąd jego zastosowanie również w kremach przeciwsłonecznych. Nie tylko promienie słoneczne, są głównym winowajcą tracenia z wiekiem młodego wyglądu. Również zanieczyszczenie powietrza, stres i niewłaściwa dieta odbijają się negatywnie na naszym wyglądzie. Częste stany zapalne skóry to także wskazanie do zastosowania zabiegu z kwasem ferulowym.

Jak działa kwas ferulowy?

Przede wszystkim wykazuje działanie nawilżające oraz pobudzające syntezę włókien kolagenowych. Innymi słowy – odbudowuje kolagen. Działa także kojąco i przeciwzapalnie, co z kolei powoduje, że wszelkie zaczerwienienia i przebarwienia stają się mniej widoczne. Kwas ferulowy jest często stosowany razem z innymi substancjami czynnymi, wspomagającymi jego działanie. W Klinice Piękna Essence proponujemy kwas ferulowy w połączeniu z ampułką witaminy C. Witamina C nie tylko wzmacnia działanie kwasu ferulowego, ale także ujednolica koloryt skóry, zwiększa jej gęstość, wzmacnia również ściany naczyń krwionośnych i minimalizuje przebarwienia. Zmarszczki i widoczne oznaki starzenia się skóry to są główne wskazania do wykonania zabiegu z użyciem kwasu ferulowego z ampułką witaminy C. Polecana liczba zabiegów to seria od 4 do 6. 

Jak zmieni się nasza skóra po zabiegu? Efekty zabiegu kwasem ferulowym.

Skóra po zastosowaniu kwasu ferulowego z ampułką witaminy C będzie rozjaśniona i nawilżona. Nabierze zdrowego i młodego wyglądu. Seria zabiegów spowoduje, że efekt będzie bardziej spektakularny. Spłycenie zmarszczek, poprawa jędrności i elastyczności –  tego możemy oczekiwać. Natomiast zastosowanie rekomendowanej przez kosmetologa Kliniki Piękna Essence pielęgnacji domowej, spowoduje, że będziemy się cieszyć efektami zabiegu dużo dłużej.

Warto dodać, że kwas ferulowy z ampułką witaminy C może być z powodzeniem zastosowany jako tzw. „zabieg bankietowy”. Oznacza to, że chcąc zachwycić promiennym i młodym wyglądem podczas ważnego dla nas wydarzenia, warto skorzystać z tego zabiegu. Będzie nie tylko skutecznie niwelował oznaki starzenia się naszej skóry, ale także napnie ją i będzie stanowił idealną bazę pod makijaż.

Pajączki naczyniowe, czyli teleangiektazje oraz rumień

Pajączki powstają na skutek poszerzenia drobnych naczyń krwionośnych znajdujących się blisko powierzchni skóry. Warto skorzystać z porady lekarza dermatologa, który przedstawi powody powstawania pajączków. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań do zabiegu, w Klinice Piękna Essence rekomendujemy laseroterapię, czyli zabiegi laserowe przy użyciu lasera nowej generacji Mediostar Next Pro.

Z kolei rumień, który daje efekt charakterystycznego zaczerwienienia się twarzy to wynik rozszerzenia naczyń włosowatych. Istnieje szereg czynników sprzyjających powstawaniu rumienia, np. choroby skóry, spożywanie gorących napojów, stres czy zwiększenie ciśnienia tętniczego. W przypadku pozytywnego zakwalifikowania przez kosmetologa, stosujemy i zalecamy laseroterapię. Wiązka promienia lasera zamyka i niszczy poszerzone naczynia włosowate wywołujące rumień na twarzy. Warto skorzystać po zabiegu z porad kosmetologa dotyczących profilaktyki, zarówno w przypadku posiadania skłonności do pajączków naczyniowych lub do rumienia.

Mezoterapia mikroigłowa z ampułką witaminy C

Kolejną metodą stosowaną w naszej klinice, dzięki której można zredukować zmarszczki, odnowić i nawilżyć skórę to mezoterapia mikroigłowa w połączeniu z ampułką witaminy C.

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej derma-rollerem?

Roller z cieniutkimi igłami o grubości dobranej przez kosmetologa, przebija warstwę rogową naskórka tworząc bardzo gęstą sieć mikrokanalików. Stan zapalny, który jest efektem tego działania powoduje z kolei zwiększenie produkcji kolagenu. Kolejna rola mikrokanalików powoduje, że absorpcja składników odżywczych nakładanych na skórę wzrasta i to aż do 400-1000 razy. Oznacza to, że wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne, które stosujemy po zabiegu na twarz działają o wiele efektywniej.

Proponujemy połączenie tej wyjątkowo skutecznej metody odmładzania skóry z dobroczynnym działaniem witaminy C. Pod roller oraz po wykonaniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej również nakładamy witaminę C, zwaną „królową witamin”.  Rozjaśnienie, wygładzenie, wyrównanie kolorytu oraz rozjaśnienie przebarwień – to korzyści, które wnosi do zabiegu witamina C.

Mezoterapia z endermologią

Skupmy się teraz przez chwilę na naszym ciele. Brak jędrności i tak znienawidzony przez większość kobiet cellulit, rozstępy i miejscowe złogi tłuszczu (np. boczki, „pelikany itd.) to defekty naszego ciała, z którymi większość z nas się boryka. W zależności od potrzeb i problemów dobierany jest odpowiedni koktajl, który następnie jest wprowadzany pod skórę. Składniki koktajlu zredukują podskórne złogi tłuszczowe, zlikwidują cellulit i skorygują sylwetkę. Tak działa mezoterapia. Najlepsze efekty przynosi jednak łączenie kilku metod w jeden program. Stąd w naszej klinice pojawiły się „Programy Essence”. Mezoterapię łączymy z endermologią LPG, czyli masażem podciśnieniowym wykonywanym przez kosmetologa przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia LPG. Sam masaż wyszczupli i wymodeluje sylwetkę, ujędrni  i zadziała antycellulitowo. Także odmłodzi i poprawi unaczynienie i przepływ limfy – to wszystko zasługa endermologii LPG. Łącząc dwie zaawansowane metody, czyli mezoterapię i endermologię, możemy być pewni spektakularnych efektów.

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

  • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
  • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
  • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się