Peelingi lekarskie

To zabiegi estetyczne, których celem jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Peelingi służą głębokiemu oczyszczeniu skóry, usunięciu martwych tkanek, a także wygładzeniu i zmiękczeniu naskórka. Zastosowanie kwasu w ściśle określonym stężeniu zapewnia efekt rozjaśnienia przebarwień i zmian pigmentowych, regulacji procesów wydzielania sebum, nawilżenia i ujednolicenia kolorytu. Seria peelingów z zastosowaniem kwasów to również skuteczna kuracja przeciwtrądzikowa i umożliwiająca usuwanie blizn potrądzikowych. Peeling przywraca skórze sprężystość oraz zwiększa jej gęstość poprawiając kondycję i zapewniając zdrowy, piękny wygląd.

Jakie są główne wskazania do peelingów?

– zmarszczki
– nierówny koloryt cery
– przebarwienia i zmiany pigmentowe
– łojotok
– trądzik
– blizny potrądzikowe

Jakie peelingi stosujemy?

– TCA
– Peeling kwasem glikolowym
– peeling kwasem salicylowym
– PRX

Jak wygląda procedura zabiegu?

W czasie zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie czy swędzenie skóry. W kolejnych godzinach, może pojawić się niewielki rumień i uczucie mocnego napięcia skóry. Po kilku dniach, zaczyna się ona naturalnie złuszczać- w tym czasie nie należy stosować żadnych kosmetyków ścierających i przeprowadzać innych profesjonalnych peelingów. Można natomiast wykonywać standardowy makijaż. Przez kolejne trzy tygodnie, należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz stosować kosmetyki z wysokimi filtrami. Kiedy można spodziewać się efektu?

W zależności od rodzaju zastosowanego peelingu, dobieranego indywidualnie do skory pacjenta, czas potrzebny na złuszczenie skóry i uzyskanie tym samym efektu końcowego jest różny. Przeciętnie proces złuszczania z różnym nasileniem trwa od 7-10 dni. Dostępne są również peelingi, po których złuszczanie jest niewielkie i wówczas efekty są widoczne już dzień po zabiegu.