Program Essence: „Stop wypadającym włosom!”

Zdrowe, błyszczące i bujne włosy to atrybut piękna i marzenie wielu kobiet. Niestety istnieje wiele czynników, które powodują, że nie tylko kondycja i wygląd naszych włosów pozostawia wiele do życzenia. Wypadanie włosów jest procesem naturalnym. Poważny problem pojawia się, gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Poznajmy trochę naukowych faktów.

Wzrost włosów dzielimy na trzy fazy:

 • pierwsza faza to faza anagenowa, która charakteryzuje się aktywnym wzrostem włosów polegającym na zachodzeniu procesu regeneracji cebulki włosa na dnie mieszka włosowego; faza ta trwa od 1 do 3 lub 4 lat i w czasie jej trwania włosy rosną ok. 1 cm na miesiąc,
 • druga faza zwana fazą katagenową, która trwa 2-3 tygodnie i w tym czasie włókno włosa nie jest wytwarzane a cebulka włosa wycofuje się z powierzchni skóry głowy,
 • trzecia faza nosząca nazwę fazy telogenowej to z kolei okres spoczynku dla włosa; włosy w tym czasie nie rosną, ale pozostają w mieszku włosowym przez okres ok. 3 miesięcy; po 3 miesiącach włosy zaczynają wypadać i rozpoczyna się faza anagenowa, czyli faza pierwsza.

Oznacza to, że włosy rosną w następujących po sobie cyklach. W fazie wzrostu pozostaje 90% naszych włosów, natomiast 10% z nich jest w fazie wypadania. Opisane cykle są procesem naturalnym. Natomiast istnieją czynniki, które powodują nadmierne wypadanie włosów, co może być problemem zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Jakie mogą być powody nadmiernego wypadania włosów?

Zaliczamy do nich na pewno nieprawidłowe odżywianie i zmiany hormonalne. Ciąża i laktacja a także nadmierny stres i nadmierne promieniowanie słoneczne. Na rynku jest bardzo duża liczba suplementów diety a także szamponów i odżywek, które mogą uzupełnić niedobór witamin i mikroelementów. Warto zasięgnąć opinii lekarza internisty, który zleci podstawowe badania krwi, aby określić poziom niedoborów i dobierze właściwą suplementację.

Natomiast kosmetologia również dostarcza rozwiązania, które w bardzo skuteczny sposób pozwalają pozbyć się problemu nadmiernie wypadających włosów. Mam tutaj na myśli mezoterapię skóry głowy. Zabieg ten polega na podaniu pod skórę głowy preparatów hamujących wypadanie włosów. Preparaty te są indywidualnie dobierane w zależności od intensywności problemu, natomiast są to głownie leki przeciwzapalne, witaminy i składniki odżywcze. Substancja lecznicza podawana podczas mezoterapii nie tylko poprawia jakość włosów (czyli może być stosowane jedynie w tym celu), ale także hamuje ich wypadanie i powoduje wzrost nowych włosów. Oznacza to, że chcąc polepszyć kondycję włosów, które nie wypadają nadmiernie, możemy także zdecydować się na zabieg mezoterapii skóry głowy. Mikrourazy spowodowane przez zastosowanie igieł podczas zabiegu, aktywują procesy regeneracyjne oraz polepszają ukrwienie.

Jakich efektów możemy się spodziewać po mezoterapii?

Głównym efektem jest przede wszystkim pobudzenie wzrostu włosów i regeneracja cebulek włosowych. Kolejnym jest poprawa mikrokrążenia. Natomiast na pewno możemy liczyć na zwiększenie gęstości i grubości włosów. Zabieg mezoterapii igłowej należy przeprowadzić w serii. W Klinice Piękna Essence, jako uzupełnienie zabiegu, stosujemy regenerację preparatem Olaplex. Nie wszyscy wiedzą, że tak znany i lubiany Olaplex, który umożliwia bezpieczne farbowanie włosów, może być stosowany także jako regeneracja włosów, które nie są poddawane koloryzacji. Olaplex może wtedy pełnić zadanie zabiegu regenerującego na włosy, które często po wakacjach albo po intensywnym używaniu prostownicy lub lokówki, utraciły połysk i wyglądają niekorzystnie. Stylista z Kliniki Piękna Essence może także zaproponować produkty do stosowania w domu, żeby podtrzymać efekty kuracji.

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

 • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
 • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
 • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
 • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
 • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
 • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się