Błędy, które popełniasz podczas pielęgnacji włosów!

Wielu z nas ma problem z wypadającymi włosami. Sytuacja ta zazwyczaj wzmaga się na wiosnę i podczas jesieni. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie błędów, które najczęściej popełniane są podczas codziennej pielęgnacji włosów. Do wiosny jeszcze trochę czasu, także to dobry moment, aby w porę je wyeliminować!

 • Mycie włosów w odpowiedniej temperaturze

Mycie włosów powinno odbywać się w odpowiedniej temperaturze. Ciepła woda sprawia, że łuski włosa rozchylają się. To moment, kiedy włosy pochłaniają największą ilość składników dostarczanych im w kosmetykach pielęgnacyjnych. Im woda jest cieplejsza tym większe jest rozchylenie łuski włosa. Należy jednak pamiętać, iż rozchylenie sprawia także utratę dobroczynnych składników. Każde mycie włosów powinno zakończyć się zimniejszym prysznicem, który sprawi, że łuska włosa ulegnie zasklepieniu.

 • Nakładanie szamponu na lekko zwilżone włosy

Zarówno włosy, jak i skóra głowy, powinny być całkowicie nawilżone. Jeżeli niektóre miejsca będą suche, nakładany kosmetyk może nie zadziałać. Szampon nie rozpuści zanieczyszczeń jeśli włosy nie będą dobrze nawilżone. Kosmetyki nakładamy na zwilżone dłonie i masujemy kolistymi ruchami. Szczególną uwagę zwracamy na nasadę włosów przy twarzy, gdzie u kobiet zbierają się często resztki kosmetyków, ale także właśnie tam znajdują się największe skupiska wydzielania sebum. W miarę możliwości podczas masowania staramy się nie plątać włosów. Nie masujemy skóry głowy zbyt mocno by nie pobudzić gruczołów łojowych do wytężonej pracy!

 • Pomijanie drugiego mycia

Pośpiech i oszczędność czasu sprawiają, że często pomijamy drugie mycie włosów. Nie powinny tego robić, szczególnie osoby, których włosy mają tendencję do przetłuszczania się. Drugie mycie dogłębnie oczyści zarówno włosy jak i skórę głowy wydłużając czas do kolejnego mycia.

 • Nakładanie odżywki na skórę głowy

Odżywkę nakładamy w ten sam sposób jak szampon – najpierw rozmasowujemy na dłoniach, odciskając wcześniej delikatnie włosy z nadmiaru wody. Nakładając odżywkę pamiętamy by aplikować ją na włosy, a nie skórę głowy. Każdy tego typu kosmetyk ma określony przez producenta czas działania – postępuj zgodnie z wytycznymi na opakowaniu. Odżywkę spłukujemy z włosów chłodniejszą wodą (zamykanie łuski włosa).

 • Odciskanie nadmiaru wody rękami/ręcznikiem

Zaraz po myciu łuska włosa jest otwarta, a włosy najbardziej w tym momencie narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Na tym etapie powinniśmy delikatnie odcisnąć nadmiar wody z włosów i zawinąć je w ręcznik, który pochłonie nadmiar wilgoci. W żadnym wypadku nie powinno się wyciskać nadmiaru wody – wkręcać w ręcznik i trzymać w nim włosów aż do wyschnięcia.

 • Pozwalanie na wyschnięcie włosom bez suszenia

Suszenie powinno odbywać się chłodnym powietrzem. Zaczynamy od końcówek i kierujemy strumień stopniowo, w górę. Taki sposób suszenia ma za zadanie domknięcie rozchylonych jeszcze łusek włosa. Specjaliści od pielęgnacji włosów twierdzą, iż pozwalanie na samoczynne schnięcie włosów sprawia, iż wyłapują one unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia, co sprawia nadmierne ich obciążenie i stopniowe niszczenie.

 • Używanie najdroższych kosmetyków

Najdroższe wcale nie znaczy najlepsze. W przypadku pielęgnacji włosów tak samo jak przy pielęgnacji twarzy najważniejsze jest to, by dobrać odpowiedni dla nas rodzaj kosmetyku. Nieprawidłowa pielęgnacja pogłębia problem – włosy są obciążone, suche i matowe, nie chcą się układać. Nawet najzdrowsze włosy mogą wyglądać lepiej. Zapytaj swojego fryzjera o produkty polecane dla Ciebie.

 • Spanie w rozpuszczonych włosach

Sprawdza się jedynie przy krótkich fryzurach. W innym przypadku, kiedy nocą zmieniamy pozycję ciała, mechanicznie ocieramy włosami o pościel, nasze ciało, wyrywamy pojedyncze włoski. Upinanie włosów do snu chroni je przed mechanicznymi uszkodzeniami. 

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

 • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
 • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
 • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
 • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
 • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
 • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się