Organizacja Kwiat Kobiecości – bal 2019

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Klinika Piękna Essence jest Partnerem balu organizowanego przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Od lat swoimi działaniami Klinika Piękna Essence wspiera i angażuje się w różnorodne inicjatywy, które traktują kobiety i ich zdrowie w sposób holistyczny. Jesteśmy szczęśliwi, że i tym razem możemy zaangażować się w tak ważne dla nas tematy. 

 

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała z inicjatywy Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Pomysł powołania do życia tego typu organizacji pojawił się, ponieważ statystyki zachorowań na RSM w Polsce były i nadal są zatrważające. Inicjatorki na własnej skórze odczuły, czego tak naprawdę potrzebuje kobieta, która dowiaduje się, że choruje na raka szyjki macicy. Stworzyły zatem organizację, która towarzyszy kobietom w tych trudnych chwilach, wspiera, radzi i pomaga, a także zwyczajnie dodaje otuchy.

Ida Karpińska w 2003 roku wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, 3 lata później powołała do życia Kwiat Kobiecości, ponieważ sama doświadczyła dezinformacji, braku wsparcia i lęku o własne życie. Dzisiaj Organizacja ma swoje kwiatowe emisariuszki w całej Polsce, prowadzi wiele akcji edukacyjne oraz  kampanii społecznych.

,,Żyje, ponieważ regularnie, co roku, wykonywałam cytologię – taki mały prezent życia.  Kwiat Kobiecości to najbardziej pozytywny skutek uboczny mojej choroby.’’ – mówi Ida i z uśmiechem dodaje ,,Niezmiernie się cieszę, że tak wiele kobiet z całej Polski dołączyło do mnie by pomóc w nagłośnieniu problemu, jakim jest RSM w naszym kraju. Dzięki właśnie tym kobietom Kwiat Kobiecości mógł powstać i zacząć  działać na taką skalę!”

Organizacja stawia przede wszystkim na profilaktykę, dostęp do informacji, edukację i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia, nie tylko samych kobiet, ale również i mężczyzn. Wczesne wykrycie RSM daje 100% gwarancję wyleczenia. Profilaktyka ponad wszystko! Chce przełamać tabu, jakim jest mówienie o chorobach nowotworowych narządów rodnych kobiet. Dąży do tego, aby jak najwięcej mówiło się i pisało o zagrożeniach związanych z rakiem. Każda kolejna kobieta, która dzięki działaniom fundacji pójdzie do ginekologa, wykona cytologię i USG dopochwowe, będzie wielkim sukcesem.

Więcej o badaniach, faktach dotyczących raka szyjki macicy znajdziecie na oficjalnej stronie Organizacji Kwiat Kobiecości. 

 

 

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

  • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
  • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
  • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się