Organizacja Kwiat Kobiecości – bal 2019

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Klinika Piękna Essence jest Partnerem balu organizowanego przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Od lat swoimi działaniami Klinika Piękna Essence wspiera i angażuje się w różnorodne inicjatywy, które traktują kobiety i ich zdrowie w sposób holistyczny. Jesteśmy szczęśliwi, że i tym razem możemy zaangażować się w tak ważne dla nas tematy. 

 

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała z inicjatywy Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Pomysł powołania do życia tego typu organizacji pojawił się, ponieważ statystyki zachorowań na RSM w Polsce były i nadal są zatrważające. Inicjatorki na własnej skórze odczuły, czego tak naprawdę potrzebuje kobieta, która dowiaduje się, że choruje na raka szyjki macicy. Stworzyły zatem organizację, która towarzyszy kobietom w tych trudnych chwilach, wspiera, radzi i pomaga, a także zwyczajnie dodaje otuchy.

Ida Karpińska w 2003 roku wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, 3 lata później powołała do życia Kwiat Kobiecości, ponieważ sama doświadczyła dezinformacji, braku wsparcia i lęku o własne życie. Dzisiaj Organizacja ma swoje kwiatowe emisariuszki w całej Polsce, prowadzi wiele akcji edukacyjne oraz  kampanii społecznych.

,,Żyje, ponieważ regularnie, co roku, wykonywałam cytologię – taki mały prezent życia.  Kwiat Kobiecości to najbardziej pozytywny skutek uboczny mojej choroby.’’ – mówi Ida i z uśmiechem dodaje ,,Niezmiernie się cieszę, że tak wiele kobiet z całej Polski dołączyło do mnie by pomóc w nagłośnieniu problemu, jakim jest RSM w naszym kraju. Dzięki właśnie tym kobietom Kwiat Kobiecości mógł powstać i zacząć  działać na taką skalę!”

Organizacja stawia przede wszystkim na profilaktykę, dostęp do informacji, edukację i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia, nie tylko samych kobiet, ale również i mężczyzn. Wczesne wykrycie RSM daje 100% gwarancję wyleczenia. Profilaktyka ponad wszystko! Chce przełamać tabu, jakim jest mówienie o chorobach nowotworowych narządów rodnych kobiet. Dąży do tego, aby jak najwięcej mówiło się i pisało o zagrożeniach związanych z rakiem. Każda kolejna kobieta, która dzięki działaniom fundacji pójdzie do ginekologa, wykona cytologię i USG dopochwowe, będzie wielkim sukcesem.

Więcej o badaniach, faktach dotyczących raka szyjki macicy znajdziecie na oficjalnej stronie Organizacji Kwiat Kobiecości.