Jak chronić twarz latem by słońce nie szkodziło skórze?

Ochrona przeciwsloneczna powinna być stosowana przez cały rok. Jednakże lato jest okresem, w którym powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę. Obecnie na rynku istnieje wiele firm proponujących kremy, posiadające SPF. Niewiele osób jednak wie, ze takie kremy mogą łączyć w sobie kilka rzeczy. Oprócz ochrony przeciwsłonecznej mogą także doskonale pielegnowac skórę i działać jak klasyczny krem pielęgnacyjny, a filtr przeciwsloneczny jest do nich miłym i potrzebnym dodatkiem.

Jakie filtry występują w kremach?

Filtry dzielimy na fizyczne, chemiczne oraz mineralne. Poniżej kilka słów o tym, czym się różnią i jaką ochronę zapewniają. 

Filtry fizyczne działają w ten sposób, że odbijają promienie UV (UVA i UVB) i rozpraszają je. Są to mikronizowane lub nanonizowane drobinki tlenku cynku lub dwutlenku tytanu. Jeszcze do niedawna kosmetyki zawierające je zostawiały na skórze białą, tłustą i lepką warstwę. Najnowsze technologie mikronizowania i nanonizowania tlenków sprawiły, że udało się uzyskać lekkie, bezbarwne pokrycie (nanocząteczki tlenków są po prostu niewidoczne). Preparaty ochronne oparte wyłącznie na filtrach fizycznych polecane są do skóry wyjątkowo wrażliwej (np. u dzieci lub alergików).

Filtry chemiczne to związki, które absorbują promieniowanie UV i unieszkodliwiają je, zamieniając w energię cieplną. Mogą działać na UVB, UVA lub jednocześnie w obu zakresach. Dla uzyskania jak największej ochrony do kosmetyków dodaje się nie jeden filtr, ale kilka, które tworzą mieszaninę.

Filtry mineralne w postaci tlenku cynku (tzw. biel cynkowa) lub tlenku tytanu (biel tytanowa) odbijają i rozpraszają promieniowanie ultrafioletowe. Zaletą tlenku cynku jest zdolność do blokowania niemal całego spektrum promieniowania UV. Dlatego preparaty przeciwsłoneczne zawierające tlenek cynku poleca się dzieciom i osobom o cerze wrażliwej, u których stosowanie chemicznych filtrów może powodować podrażnienia.

Najskuteczniejsza pielęgnacja skóry w czasie lata

Kremy, które łączą ze sobą właściwości lecznicze i pielęgnacyjne oraz odpowiednie filtry chroniące skore przed słońcem, to najlepszy wybór na tą porę roku. Należą do nich, między innymi, kremy firmy Exuviance. Szeroka gama produktów pozwala na dobór preparatów do każdego rodzaju skóry, począwszy od skory młodej np. z tendencją do przesuszeń, skonczywszy na dojrzałej z głebokimi zmarszczakami. Filtry przeciwsloneczne zaczynają sie od SPF20. Formuły, które łączą w sobie kremy marki Exuviance zostały sprawdzone przez specjalistów. Jest to firma posiadająca badania kliniczne, czym wygrywa na rynku kosmetycznym. Same kremy oczywiście ni wystarczą, im bardziej im pomożemy, tym dłużej będziemy cieszyć się piękną skórą przez lata. 

Najważniejsze zasady ochrony skóry przed szkodliwym działaniem słońca

– unikaj nasłonecznienia skóry i w czasie kiedy promieniowanie słoneczne jest najintensywniejsze – od godziny 11:00 do godziny 15:00 po południu
– stosuj bezwzględnie kosmetyki z filtrami ochronnymi. Używaj kosmetyków ze współczynnikiem ochrony SPF 15 – minimum, wyłącznie takich, które na opakowaniu zawierają informację, że chronią zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA. Stosuj grubą warstwę kremu by kosmetyk działał odpowiednio. 
– pamiętaj o oczach! okulary przeciwsłoneczne są niezbędne! aby działały ich szła muszą być dobrej jakości
– używaj pomadki ochronnej by zabezpieczyć usta (SPF17) je pomadką ochronną (SPF 17)
– kosmetyki z filtrami ochronnymi nakładaj nie później niż 15-20 minut przed wyjściem z domu
– jeżeli zażywasz jakieś leki spytaj się swojego lekarza, czy nie są to związki fotouczulające
– nie stosuj na skórę przed opalaniem żadnych kosmetyków, leków które nie są przeznaczone do opalania (również perfum, wód toaletowych).

 

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

  • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
  • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
  • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się