Najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej – TOP 5 Kliniki Piękna Essence

W ofercie Kliniki Piękna Essence znajduje się wiele zabiegów nowoczesnej medycyny regeneracyjnej. Poniżej przybliżamy Wam najskuteczniejsze zabiegi, które przy minimalnej bądź stosunkowo niewielkiej ingerencji dają spektakularne efekty. 

Urządzenie HIFU, którym wykonuje się zabiegi bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała, to zastosowanie dwóch zaawansowanych technologii – ultradźwięków i elektroporacji. Falę ultradźwięków dostarcza się podskórnie w celu stymulacji odnowy kolagenu, poprawy gęstości skóry i redukcji zwiotczenia skóryEfekt zabiegu porównuje się do efektu jaki przynosi tradycyjny lifting. Jeżeli jest, wzmacniany krótkimi, powtarzalnymi zabiegami odnowy, utrzymuje się nawet do 2 lat.

W Klinice Piękna Essence dysponujemy urządzeniem medycznym najwyższej jakości – HIFU-TOP produkcji Top Quality Group z Włoch. Ten typ urządzenia umożliwia nie tylko wyeliminowanie dolegliwości typu tzw. zmarszczki palacza. Wykonuje się nim także zabiegi na ciało i to przy pomocy aż dwóch głowic ! Oznacza to, że urządzenie medyczne HIFU-TOP umożliwia wykonanie kompleksowych zabiegów, także niedostępnych do wykonania przy użyciu innych urządzeń typu HIFU.


INTRAJECT to jedno urządzenie medyczne, które łączy w sobie działanie sonoporacji, kawitacji ultradźwiękowej, radiofrekwencji igłowej i plazmy azotowej. Zwiększa absorbcję i pożądany wpływ składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Dzięki temu podnosi stężenie, przyspiesza i zarazem wydłuża czas ich działania. Urządzenie ma niezwykle szeroki wachlarz możliwości zabiegowych, a dodatkowo terapia daje natychmiastowe rezultaty wypełnienia zmarszczek  oraz niesamowity efekt zagęszczenia skóry.

Zabiegi wykonywane urządzeniem Intraject stymulują:

  • odnowę kolagenu
  • produkcję elastyny
  • samoodtwarzanie kwasu hialuronowego

Efekt widoczny zaraz po zabiegu – skóra staje się napięta i naprężona. Pierwsze efekty regeneracji tkanek pojawiają się bardzo szybko, a co najważniejsze – rezultaty zabiegów są trwałe.


Lipolifting, (inna nazwa, to lipofilling), to procedura medyczna, która polega na pobraniu tłuszczu pacjenta, a następnie wszczepieniu go w inne miejsce. Tkankę tłuszczową pacjenta pobiera się najczęściej z okolicy ud, brzucha lub lędźwi. Pobrany tłuszcz można następnie zaaplikować w obszar ust, policzków, oczu, piersi, pośladków czy dłoni. Dzięki temu, że tłuszcz to tkanka bogate w komórki macierzyste, stan skóry ulega stopniowej poprawie – staje się jędrniejsza i wygładzona.

Zabieg lipoliftingu działa dwuwymiarowo – pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i przy jego pomocy wymodelowanie i wypełnienie innej, wymagającej tego okolicy. Lipolifting pozwala przy tym nie tylko na poprawę wyglądu, ale również ma wskazania medyczne, na przykład wtedy, gdy doszło do ubytku tkanki podskórnej w wyniku urazów.


Zabieg ENDOLIFT wykonuje się specjalistycznym urządzeniem. Obecnie Klinika Piękna Essence, to jedyna Klinika w Warszawie, która wykonuje ten zabieg. Obszarem zabiegowym może być zarówno ciało jak i twarz. Zabieg wykonuje się jednorazowo i nie ma potrzeby jego powtarzania. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu i wzmaga się jeszcze do 6 miesięcy po nim. 

Zaletą zabiegu endoliftingu jest to, że podczas jednego zabiegu możemy działać na dwóch obszarach – liftingować dany obszar, ale także redukować nadmierne skupiska tkanki tłuszczowej. Rezultat widać już po pierwszym zabiegu! Co więcej – efekt jest trwały i wzmaga się jeszcze przez długi czas po wykonaniu zabiegu. Wszystko za sprawą nowoutworzonego kolagenu, który wytwarzany jest ze zdwojoną siłą w miejscu wykonania zabiegu.

Najważniejsze jednak, że jest to zabieg niechirurgiczny – spektakularne efekty w tym przypadku nie idą w parze z bólem i długim okresem rekonwalescencji. Zabieg nie wymaga znieczulenia, nie wyklucza też pacjenta z życia codziennego. Kolejną zaletą zabiegu ENDOLIFT jest fakt, że zabieg wykonuje się jednorazowo i nie ma potrzeby jego powtarzana.


Sunekos to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie regeneracji skóry. To unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego z silnym zespołem aminokwasów. Sunekos nie jest zwykłym wypełniaczem zmarszczek – stymuluje skórę do regeneracji oraz tworzenia nowych włókien kolagenu i przede wszystkim elastyny. Proces ten nazywamy biogenezą skóry.

Ze względu na jego niesamowitą formułę, czystość i delikatność możemy go zastosować na KAŻDĄ okolicę skóry, nawet – co jest nowością, na skórę powiek! Okolicę oczu, w celu likwidowania cieni pod oczami lub w celu wypełnienia doliny łez.

Właściwości Sunekos:

  • zagęszczenie i ujędrnienie skóry
  • poprawa elastyczności skóry,
  • redukcja oraz wygładzenie zmarszczek i linii mimicznych,
  • głębokie nawodnienie skóry,
  • poprawa wyglądu blizn (w tym potrądzikowych) oraz rozstępów,
  • poprawa kolorytu skóry