Micro&Nano Fat – innowacyjny zabieg dostępny w Klinice Piękna Essence!

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG

Wśród technologii medycyny regeneracyjnej Micro&Nano Fat należy do tych, o których mówi się najczęściej. Przyczyną nie jest bynajmniej jej kontrowersyjność, a wielka i potwierdzona badaniami naukowymi przydatność dla regeneracji.

Technika ta tak naprawdę pochodzi z obszaru medycyny regeneracyjnej, bowiem stworzono ją dla osób z nadmiernym starzeniowym uszkodzeniem tkanek skóry. Konieczna jest tu rewitalizacja i regeneracja, polegająca na stworzeniu obszaru miejscowych wypełnień. Temu ma służyć właśnie Micro&Nano Fat, technika stworzona przez dr Mario Goisisa. Dr Goisis jest specjalistą z dziedziny transplantacji komórek tłuszczowych (lipotransferu), który postanowił swoje doświadczenia wykorzystać we nowym programie regeneracji.

Micro&Nano Fat określa się jako lipotransfer, bowiem przenosi komórki z jednego obszaru ciała na inny i pozwala na wypełnianie w ten sposób ubytków. „Sama technika jest bardzo prosta” – stwierdzają eksperci z hollywoodzkiej kliniki medycyny regeneracyjnej Vistnes Plastic Surgery z Palo Alto – „znieczulana jest powierzchnia z której będą zbierane komórki tłuszczowe. Następnie mikroigłą pobierane komórki tłuszczowe. Druga mikroigła, na drugim końcu urządzenia zabiegowego, wstrzykuje komórki tłuszczowe w obszar, który wymaga rewitalizacji. Pobrane komórki wypełniają zmarszczki, linie i pogłębienia skórne, które wymagają odnowy”.

Zabiegi wykonywane są oryginalnym urządzeniem dr Goisisa, przez niego opatentowanym – kaniulą o średnicy 2 mm z tępym końcem, wyposażoną w 6 portów. Kaniula została zaprojektowana pod kątem ochrony komórek tłuszczowych, które nie mogą zostać uszkodzone oraz skrócenia czasu pobierania tłuszczu, co zmniejsza inwazyjność zabiegu, zwiększając jego szybkość, ale nie zmniejsza jego skuteczności.

 

Wykonane w 2014 roku badania zespołu naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine, kierowanego przez prof. Lauren E.Kokai stwierdziły iż najważniejsze jest w tej technice wykorzystanie kaniul, obejmujących jak największą część komórek tłuszczowych, po to by ich nie uszkodzić oraz przenieść je wraz z całą strukturą. Badanie udowodniło też, iż efekty zależą od starannego pobrania i umieszczenia w lokalizacji docelowej, zaś nie istnieje wzorzec wielkości przenoszonej tkanki.

„Jednym słowem, badania amerykańskie udowadniają, że skuteczność zabiegu Micro&Nano Fat zależna jest od doświadczenia operatora i jego umiejętności. Sama zaś technika została określona jako skuteczna i przynosząca szybkie efekty” – komentuje badania Dr Mariusz Borkowski, ekspert medycyny regeneracyjnej, polsko-brytyjski specjalista chirurgii plastycznej.

Zabiegi, jak przypomina dr Borkowski, są wykonywane w okolicach twarzy, dłoni oraz szyi, zależnie od wskazań do regeneracji, tak by pobudzić komórki skóry do odnawiania. Zabieg jest bardzo ważną alternatywą dla kosztownych zabiegów wypełniania kwasem hialuronowym. Podobnie jak po tym zabiegu, pacjent po Micro&Nano Fat może od razu podjąć pełną aktywność.

Według hollywoodzkich specjalistów regeneracji z kliniki Lone Tree Denver „pacjent po zabiegu Micro&Nano Fat doświadcza natychmiastowego wrażenia odnowy skóry i poprawy wyglądu, zaś efekt jest długotrwały”.

Micro&Nano Fat jest techniką nowoczesna, bezpieczną, przynoszącą natychmiastowe i długotrwałe efekty. Warto więc zwrócić się do naszych specjalistów z dziedziny medycyny regeneracyjnej!

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

  • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
  • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
  • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się