Mezoterapia igłowa dla mężczyzn – sprawdź dlaczego warto!

Kiedy naukowcy z University of Gothenburg i University of Oxford jeszcze w 2008 roku prowadzili program badawczy dotyczący atrakcyjności partnerów dla osób obu płci, nie było niczym dziwnym, że wyniki pokazały iż starsi mężczyźni wybierali sobie młodsze partnerki i to zależność ta była przytłaczająca – z 97 ankietowanych, tylko trzech szukało partnerek starszych. Zadziwiające natomiast było, że starsze kobiety co prawda często wybierały młodszych mężczyzn, ale kobiety we wszystkich grupach wiekowych o wiele mniej uwagi poświęcały wiekowi, jeśli ewentualny partner wyglądał młodo. Twierdziły iż partner dbający o swój wygląd to partner dbający o siebie, a zatem i szansa na dłuższy związek bez wielkich problemów ze zdrowiem.

W 2016 roku naukowcy z University of British Columbia, prowadzili badania nad kryteriami, jakimi kieruje się pracodawca poszukując pracowników na odpowiedzialne stanowiska. Tu zadziwiającym wnioskiem było, iż także pracodawcy kierują się wyglądem osoby aplikującej o pracę. Dochodziło do takich sytuacji, że starsi, ale młodo wyglądający kandydaci, powyżej 40 roku życia, zostawiali w pobitym polu zaniedbanych lub wyglądających starzej niż wiek biologiczny, trzydziestokilkulatków. I znowu – pracodawcy także stwierdzali, że młodo wyglądający pracownik prawdopodobnie bardziej dba o swoje zdrowie. Będzie się więc lepiej czuł i jego praca będzie bardziej wydajna.

Niestety, obecne czasy nie sprzyjają dbałości o wygląd czy nie ułatwiają jego zachowania. Wyciskająca wszystkie siły praca, częste „zarywane noce”, stres zawodowy i osobisty, brak ruchy, litry codziennie wypijanej kawy – i zaczynamy wyglądać starzej niż mówi nasza metryka. Jednak można temu zapobiec.Podobnie jak skóra kobiety, także i skóra mężczyzny wymaga intensywnej pielęgnacji, stymulacji i regeneracji. Konieczna jest jej odnowa, co więcej – mimo popularnych mitów o „grubej męskiej skórze” taka odnowa jest możliwa.

Jedną z technik, coraz częściej stosowanych w odnowie i medycynie regeneracyjnej mężczyzn, jest mezoterapia i oparte na niej rozwiązania do rewitalizacji. Ciekawym i bardzo dobrze działającym środkiem jest tu linia preparatów CGF. Mezoterapia jest oparta na terapii komórkami macierzystymi pacjenta. Po pobraniu niewielkiej ilości krwi, jest ona odwirowywana w separatorze komórkowym, gdzie uzyskuje się wyodrębnione czynniki wzrostu i działające komórki macierzyste. Ten materiał będzie podany w ramach zabiegów linii CGF do skóry.

„Te zabiegi są absolutnie bezpieczne, przy czym mezoterapia charakteryzuje się tym, że pozostawia długotrwałe efekty i bardzo często zmusza własne komórki skóry pacjenta do regeneracji. To właśnie daje pełną regenerację i rewitalizację skóry, a odżywienie i powrót napięcia skóry twarzy, redukcja zmarszczek, a zatem wyraźne odmłodzenie i zwiększenie jędrności skóry można nazwać, efektami ubocznymi” – tak opisuje mezoterapię dr Mariusz Borkowski, ekspert medycyny regeneracyjnej, polsko-brytyjski specjalista chirurgii plastycznej

Linia CGF składa się z trzech typów zabiegów, do których kwalifikuje lekarz medycyny regeneracyjnej:

  • CGF One przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z medycyną regeneracyjną. To wiele drobnych zabiegów, wykonywanych na tych obszarach, gdzie upływ czasu może pozostawić najbardziej widoczne ślady : grzbietach dłoni, okolicach oczu i ust oraz owłosionej skóra głowy. Niewielkie zasinienia nim wywołane znikają szybko same. CGF One wymaga 3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.
  • CGF Liquid jest zabiegiem podania w skórę komórek, co pozwala na pełne wykorzystanie czynników wzrostu i komórek macierzystych pozyskanych z krwi pacjenta. CGF Liquid jest najnowszą techniką w ramach medycyny regeneracyjnej, wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.
  • CGF Harmony Gentleman jest najsilniejszy w całej linii. Zapewnia silną i długotrwałą stymulację, zwłaszcza na rozległych, newralgicznych obszarach skóry. Powoduje to sposób aplikacji – to iniekcja czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek pozyskanych z krwi pacjenta. Zapewnia długotrwałe oddziaływanie anti-aging oraz szybko usuwa wszystkie niedoskonałości skóry. Podobnie jak po wcześniejszych zabiegach i w przypadku tego można zaraz wrócić do codziennych aktywności . Zabieg można powtarzać 1-2 razy w roku

Możliwe jest odpowiednie indywidualnego dobranie terapii, pod kierunkiem lekarza medycyny regeneracyjnej, poczynając od CGF One poprzez CGF Liquid, kończąc na CGF Harmony. Żaden mężczyzna nie musi się takich działań wstydzić, jest to bowiem po prostu inwestycja w siebie i własne zdrowie, podobnie jak choćby niezbędne wizyty u stomatologa czy lekarzy innych specjalności

mezoterapia cgf mężczyzna


Mariusz Borkowski lekarz medycyny estetycznej, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe, szkolący się głównie we Włoszech.

Pracę lekarza traktuje jako powoływanie i wyzwanie. Proponuje swoim Pacjentom najbardziej skuteczne terapie i dlatego nieustannie szuka nowych rozwiązań uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i kongresach. Jako ekspert ds. zdrowia uczestniczy w pracach Parlamentu Europejskiego. Jego główne obszary zainteresowań stanowią medycyna estetyczna oraz leczenie schorzeń wynikających z otyłości. Nie są mu też obce są zagadnienia zintegrowanych działań w opiece medycznej i wykorzystanie ich w telemedycynie.

Nowe technologie w medycynie dają nie tylko szansę na przeprowadzenie efektywnych zabiegów ale i zaplanowanie działań prewencyjnych, stąd ze swoimi Pacjentami wybiega kilka kroków naprzód myśląc o ich przyszłości. Dzieli się swoim doświadczeniem oraz aktywnie pomaga stowarzyszeniom pacjentów w ich codziennych zmaganiach. Za tą działalność trzykrotnie odznaczony przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżami Zasługi – brązowym, srebrnym i złotym.