Karboksyterapia w walce z problemem rozstępów!

Rozstępy to przykry problem, który dotyka wiele osób w różnorodnych przedziałach wiekowych. Są to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze w okolicach ud, brzucha, piersi, pośladków, ale także rąk. Powstają z różnych przyczyn – są wynikiem zaburzeń hormonalnych, szybkiego przybierania na wadze bądź też znacznej utraty masy ciała. Na ich powstawanie wpływ mają także czynniki genetyczne oraz zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy, powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry – w wyniku jej osłabienia następuje zerwanie sieci włókien kolagenowych. Nie są one niebezpieczne dla zdrowia, ale stanowią dosyć widoczny defekt kosmetyczny, wpływając na złe samopoczucie ludzi, którzy borykają się z tym problemem.

Świeżo powstałe rozstępy mają ciemnoczerwoną bądź fioletową barwę by po jakimś czasie przyjąć białą, pomarszczoną strukturę. Najlepsze efekty leczenia osiąga się w momencie kiedy rozstępy są jeszcze czerwone (faza zapalna), natomiast podjęcie leczenia w każdej ich fazie zawsze daje efekt, nawet kiedy blizny mają już kilka lat. Jedną z najbardziej efektywnych metod leczenia rozstępów są zabiegi z wykorzystaniem dwutlenku węgla, czyli karboksyterapia.
Karboksyterapia to metoda, która w ostatnim czasie została okrzyknięta przełomem w medycynie estetycznej, dzięki osiąganiu spektakularnych efektów przy stosunkowo niskiej ingerencyjności tego zabiegu. Jest to klinicznie sprawdzona metoda wykorzystywana do skutecznej walki z cellulitem, rozstępami, nadmiarem tkanki tłuszczowej, zaburzeniami krążenia, wiotkością skóry czy nawet łysieniem. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), który przenika do okolicznych tkanek wywołując silne poszerzenie drobnych naczyń krwionośnych. Zwiększony przepływ tlenu na ostrzykiwanym obszarze poprawia mikrokrążenie oraz odnowę komórek. Struktura skóry objęta rozstępami dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu napina się i wygładza.

karboksyterapia warszawa cena
Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zabiegowych zaleca się wykonanie serii od 8 do 12 zabiegów, w planie od dwóch do trzech zabiegów w tygodniu.
Zabiegi karboksyterapii polecane są ze względu na spektakularne efekty ale także mnogość zastosowań leczniczych, możemy wykonać zabieg na takie problemy jak:

  • minimalizowanie rozstępów (od 60% do 80%)
  • usuwanie zmarszczek, przywrócenie jędrności skórze całego ciała
  • reedukacja podwójnego podbródka
  • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych
  • jedna z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu
  • minimalizacja cieni i worków w okolicach oczu

SPECJALNA OFERTA!
Dla Klientów Medicover, którzy korzystają z programu GOOD FOR U proponujemy duże zniżki na zabiegi! Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ!

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się