Karboksyterapia – wszechstronny i skuteczny zabieg na wiele najpopularniejszych problemów!

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG

Karboksyterapia podbija rynek zabiegów na twarz i ciało! Niezwykła skuteczność z zachowaniem bezpieczeństwa i małej ingerencji powoduje, że sięgamy po nią coraz częściej. 

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na aplikacji do głębszych warstw skóry dwutlenku węgla, poprzez iniekcję. Jej działanie polega na tym, iż dwutlenek węgla, wprowadzony pod skórę, powoduje uszkodzenie ścian komórek tłuszczowych, co prowadzi do uwolnienia się kwasu tłuszczowego. Efektem jest rozpad tłuszczu (lipoliza). Jest on niesłychanie skuteczny i daje szybkie efekty, dzięki temu znajduje zwolenników wśród osób, mających problemy z miejscowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej, np. w okolicach brzucha, czy pośladków. Zastosowanie tej konkretnej metody pozwala na długotrwałe pozbycie się tłuszczu z miejsc najbardziej problematycznych. Krótki czas zabiegu, a także szybkie efekty przekładają się na zadowolenie i satysfakcję naszych pacjentów. Zabiegi karboksyterapii dają jeszcze lepsze efekty w połączeniu z innymi terapiami, jak na przykład:

  • karboksyterapia na twarz + endolift

bądź

  • karboksyterapia na ciało + endermologia LPG.

Karboksyterapia na ciało stanowi świetne połączenie i dopełnienie zabiegów endermologii. 

Na co pomaga karboksterapia?

  • minimalizowanie rozstępów (od 60% do 80%)
  • usuwanie zmarszczek, przywrócenie jędrności skórze całego ciała
  • reedukacja podwójnego podbródka
  • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych
  • jedna z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu
  • minimalizacja cieni i worków w okolicach oczu

Karboksterapia na twarz

Karboksyterapia skutkuje większym przepływem krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawą mikrokrążenia i odnowy komórek. Oprócz ciała stosuje się ją także na twarz, np. w okolice oczu (świetnie redukuje cienie i opuchnięcia pod oczami). Ma także silne działanie ujędrniające, ponieważ odpowiedzią skóry na podanie dwutlenku węgla jest reakcja zapalna, co prowadzi do produkcji kolagenu. Pełna przebudowa skóry trwa do 3 miesięcy po serii zabiegowej dzięki czemu efekt wzmaga się jeszcze długo po zakończeniu terapii. Obkurczaniu ulegają istniejące włókna kolagenowe. Poza tym fibroblasty produkują nowe włókna kolagenowe i elastyczne, co w efekcie trwale odmładza, dzięki zagęszczeniu skóry.

Poniżej przedstawiamy rzeczywiste zdjęcia z zabiegu karboksyterapii na twarz, wykonane w Klinice Piękna Essence.