Jak pięlęgnować skórę by dłużej zachowała młody wygląd?

Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa profilaktyki antystarzeniowej. Jeżeli nie dostarczymy naszej skórze odpowiednich składników ta zacznie się przesuszać, a co za tym idzie – szybciej powstają na niej zmarszczki. Dlatego tak ważne jest aby wiedzieć jaki rodzaj cery mamy i jaką pielęgnację zastosować by uzupełnić wszystkie niezbędne składniki dla zachowania jej zdrowego wyglądu.

  • Dobór odpowiedniej pielęgnacji

Najważniejszym aspektem dbania o swoją cerę jest zidentyfikowanie je potrzeb, a co za tym idzie – określenie jaki typ cery posiadamy. Skórę suchą, normalną, tłustą czy mieszaną pielęgnuje się w zupełnie inny sposób. Rodzaj pielęgnacji zmienia się także w zależności od pór roku. Jeżeli nie wiesz, bądź nie jesteś pewna jaki typ skóry posiadasz – skonsultuj się z kosmetologiem. W Klinice Piękna Essence kosmetologowie identyfikują problemy skóry i dobierają do nich odpowiednią pielęgnację domową.

  • Po 30 roku życia postaw na krem z kolagenem

Około 30 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, czego efektem jest utrata jędności skóry i pogłębiające się jej zagniecenia, czyli zmarszczki. Dlatego tak ważne jest by uzupełniać niedobory kolagenu, co oczywiście nie zahamuje procesu starzenia, ale może znacznie wydłużyć czas, kiedy cieszymy się cerą bez zmarszczek. Kosmetyki z kolagenem wykazują wysoką skuteczność w wygładzaniu skóry. Aplikowany systematycznie krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz sprawia, że skóra odzyskuje utraconą witalność, jędrność i sprężystość. Kolagen także głęboko i długotrwale nawilża.

  • Nie zapominaj o oczach!

W ferworze walki o to by nasza skóra była jędrna i sprężysta często zapominamy o bardzo delikatnej skórze wokół powiek, która wymaga całkowicie innej pielęgnacji niż skóra twarzy. Wynika to z faktu, że skóra wokół oczu różni się od tej z innych części twarzy – jest cieńsza i bardziej delikatna, przez co podatna na powstawanie zmarszczek. Krem do powiem należy stosować systematycznie – powinien być od dobrany ze względu na problemy skóry oczu, które chcemy rozwiązać. 

  • Domowe rytuały 

Systematyczna pielęgnacja domowa jest bardzo ważna w codziennej pielęgnacji skóry. Domowe rytuały rano i wieczorem pomogą Ci zachować jej zdrowy wygląd na lata. Pamiętajmy o tym, by używać kremów zgodnie z ich przeznaczeniem – te dedykowane na dzień i na noc powinny być nakładane zgodnie z sugestiami pory dnia. Czesto kremy na noc zawierają bowiem substancje, które reagują ze słońcem – stosowane na dzień mogą wywołać podrażenia, a nawet przebarwienia!

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Jeżeli chcemy cieszyć się cerą wolną od zmarszczek przez długi czas ważne jest zaplanowanie długofalowej terapii i pielęgnacji. Zapraszamy do Kliniki Piękna Essence na konsultacje kosmetologiczne!