Jak pięlęgnować skórę by dłużej zachowała młody wygląd?

Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa profilaktyki antystarzeniowej. Jeżeli nie dostarczymy naszej skórze odpowiednich składników ta zacznie się przesuszać, a co za tym idzie – szybciej powstają na niej zmarszczki. Dlatego tak ważne jest aby wiedzieć jaki rodzaj cery mamy i jaką pielęgnację zastosować by uzupełnić wszystkie niezbędne składniki dla zachowania jej zdrowego wyglądu.

 • Dobór odpowiedniej pielęgnacji

Najważniejszym aspektem dbania o swoją cerę jest zidentyfikowanie je potrzeb, a co za tym idzie – określenie jaki typ cery posiadamy. Skórę suchą, normalną, tłustą czy mieszaną pielęgnuje się w zupełnie inny sposób. Rodzaj pielęgnacji zmienia się także w zależności od pór roku. Jeżeli nie wiesz, bądź nie jesteś pewna jaki typ skóry posiadasz – skonsultuj się z kosmetologiem. W Klinice Piękna Essence kosmetologowie identyfikują problemy skóry i dobierają do nich odpowiednią pielęgnację domową.

 • Po 30 roku życia postaw na krem z kolagenem

Około 30 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, czego efektem jest utrata jędności skóry i pogłębiające się jej zagniecenia, czyli zmarszczki. Dlatego tak ważne jest by uzupełniać niedobory kolagenu, co oczywiście nie zahamuje procesu starzenia, ale może znacznie wydłużyć czas, kiedy cieszymy się cerą bez zmarszczek. Kosmetyki z kolagenem wykazują wysoką skuteczność w wygładzaniu skóry. Aplikowany systematycznie krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz sprawia, że skóra odzyskuje utraconą witalność, jędrność i sprężystość. Kolagen także głęboko i długotrwale nawilża.

 • Nie zapominaj o oczach!

W ferworze walki o to by nasza skóra była jędrna i sprężysta często zapominamy o bardzo delikatnej skórze wokół powiek, która wymaga całkowicie innej pielęgnacji niż skóra twarzy. Wynika to z faktu, że skóra wokół oczu różni się od tej z innych części twarzy – jest cieńsza i bardziej delikatna, przez co podatna na powstawanie zmarszczek. Krem do powiem należy stosować systematycznie – powinien być od dobrany ze względu na problemy skóry oczu, które chcemy rozwiązać. 

 • Domowe rytuały 

Systematyczna pielęgnacja domowa jest bardzo ważna w codziennej pielęgnacji skóry. Domowe rytuały rano i wieczorem pomogą Ci zachować jej zdrowy wygląd na lata. Pamiętajmy o tym, by używać kremów zgodnie z ich przeznaczeniem – te dedykowane na dzień i na noc powinny być nakładane zgodnie z sugestiami pory dnia. Czesto kremy na noc zawierają bowiem substancje, które reagują ze słońcem – stosowane na dzień mogą wywołać podrażenia, a nawet przebarwienia!

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Jeżeli chcemy cieszyć się cerą wolną od zmarszczek przez długi czas ważne jest zaplanowanie długofalowej terapii i pielęgnacji. Zapraszamy do Kliniki Piękna Essence na konsultacje kosmetologiczne!

 

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

 • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
 • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
 • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
 • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
 • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
 • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się