HIFU nowość na rynku medycyny regeneracyjnej!

Poznaj cenę i zapisz się na zabieg

 

Zabiegi medycyny regeneracyjnej wiążą się niejednokrotnie z bezpośrednią interwencją w tkankę, głównie skórę. Jednak nie zawsze tego typu działania są konieczne dla pacjentów; dla części z nich te same efekty można osiągnąć metodami nieinwazyjnymi.

 
Urządzeniami, które najpełniej wykorzystują tego typu techniki są rozwiązania High Intensity Focused Ultrasound (HIFU). Wśród nich jednym z najlepszych urządzeń jest Ultrasound Top Quality HiFu, aparat ultradźwiękowy medycyny regeneracyjnej, z wymiennymi głowicami Top Quality HiFu jest aparatem nieinwazyjnym, dzięki któremu można prowadzić terapie anti-aging i zarazem osiągać efekty nie odbiegające od tych, które dają zabiegi inwazyjne.
 
Jest przeznaczony do profesjonalnych instytutów i gabinetów medycyny estetycznej i regeneracyjnej i prowadzenia terapii z osobami wrażliwymi dla których terapie inwazyjne nie są możliwe do wykonania lub w ich stosowaniu istnieją znaczne ograniczenia.
 

Jak działa HIFU?

Inaczej niż w przypadku tradycyjnych metod stosujących ultradźwięki, HIFU tworzy serie małych „szoków termicznych”, skoncentrowanych na małych obszarach skóry właściwej, penetrując do tkanki podskórnej, co ma służyć łatwiejszej odbudowie tkanki naskórka i skóry właściwej. Głowica ultradźwiękowa tworzy małe „obszary gorąca” tzw. pułapki termiczne w określonych punktach. W przypadku np. naświetlania określonych punktów twarzy powoduje to, przez kontrakcję, wyrównywanie pogłębionych (zmarszczki, linie) elementów skóry.

Efekt zabiegów HIFU

 
Daje to efekt porównywalny do liftingu, bez działań inwazyjnych. Efekt ten, wzmacniany krótkimi, powtarzalnymi zabiegami odnowy, utrzymuje się nawet do 2 lat.
 
Samo urządzenie zostało wyposażone w elektroniczny system mikrosterowania, który umożliwia koncentrację dokładnie na określonym punkcie operacji. Rozdzielczość głowicy umożliwia utrzymanie emisji na samym punkcie i jego okolicach jednocześnie, ze stałą intensywnością. Pięć głowic mają pięć różnych pól penetracji: trzy, przeznaczone do twarzy działają do głębokości 1,5 3,0 i 4,5 mm, podczas gdy dwie pozostałe, przeznaczone są do ciała, penetruje do głębokości 7 i 13 mm.

Badania metody HIFU

W 2015 roku opublikowano wyniki badań naukowych, prowadzonych przez zespół pod kierownictwem prof. Jooeyona Koo z Hanyang University College of Medicine w Korei Południowej. naukowcy zbadali praktyczne skutki zastosowania urządzeń HIFU w leczeniu zmarszczek na skórze w różnych regionach ciała, nie tylko twarzy. Terapie wprowadzono z powodu złego stanu psychicznego pacjentów. Badanie objęło 20 osób, 18 kobiet i 2 mężczyzn w wieku od 37 do 75 lat. Terapie objęły twarze, z wyjątkiem nosa i okolic oczu, ręce i dłonie oraz szyję. Wyniki sprawdziło dwóch niezależnych ekspertów – lekarzy medycyny regeneracyjnej, którzy do dyspozycji mieli kwestionariusze i zdjęcia pacjentów przed zabiegiem, w 3 miesiące i 6 miesięcy po zabiegu. Stwierdzono znaczne pozytywne zmiany w wyglądzie – podniesienie linii twarzy, korekcję zarysu szczęk, wypełnienie całkowite lub niemal całkowite rys i zmarszczek, znaczną korekcję „doliny łez” oraz poprawę skóry dłoni i napięcie skóry szyi. Wszyscy pacjenci opisali swoją poprawę samopoczucia zaś efekty zabiegów ocenili jako „bardzo dobre” lub „doskonałe”.

 
Bezpieczeństwo rozwiązań penetracji ultradźwiękowej jest bardzo wysokie, system przeciwdziała nadmiernym naświetlaniom obszaru zabiegu bądź przesuwania operacji na inne obszary, chroni to przed uszkodzeniem tkanki. Efekty można ocenić jako absolutnie porównywalne z zabiegami liftingu, zaś dodatkowo po zabiegi HIFU można kontynuować normalną, codzienną aktywność.
Zabieg wykonuje Pan dr Mariusz Borkowski, lekarz medycyny estetycznej, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe, szkolący się głównie we Włoszech i w Paryżu.

Zapraszamy 🙂