NOWOŚĆ! HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała!

Poznaj cenę i zapisz się na zabieg

HIFU to skrót angielskiej nazwy (High Intensity Focused Ultrasound).Co kryje się za nazwą  tego zabiegu, o którym mówi się coraz częściej?

Urządzenie HIFU, którym wykonuje się zabiegi bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała to zastosowanie dwóch zaawansowanych technologii:

 • ultradźwięków
 • elektroporacji.

Fala ultradźwięków dostarczana jest podskórnie w celu stymulacji odnowy kolagenu, poprawy gęstości skóry i redukcji zwiotczenia skóry. Stosując wiązkę określonej częstotliwości jesteśmy w stanie osiągnąć rezultaty porównywalne do uzyskiwanych inwazyjnymi metodami. Faktem jest, że w porównaniu do HIFU tradycyjny lifting nie będzie skuteczny na zmarszczki mimiczne. Co jest kolejnym plusem tej metody.

Z kolei elektroporacja to system nieinwazyjnego transferu aktywnych substancji poprzez warstwy naskórka. Poprzez aplikację elektrycznych impulsów na biologiczną powierzchnię, jaką jest skóra, w membranie komórki powstają wodne tuneliki, zwane elektroporami. Zjawisko to powoduje znaczący wzrost przepuszczalności co skutkuje z kolei zwiększeniem absorbcji aktywych składników w sposób kontrolowany i na właściwą głębokość. Technologia elektroporacji koncentruje się na obszarach dotkniętych niepożądanymi zmianami. Jest to tak naprawdę wirtualna strzykawka, która dostarcza substancje aktywne dokładnie tam, gdzie mają spełnić swoje naprawcze działanie.

HIFU warszawa zabiegi

Synergia, czyli współdziałanie tych dwóch technologii powoduje, że można osiągnąć pożądane cele terapeutyczne w krótszym czasie i z lepszym efektem, niż stosując tradycyjne metody.

Jakie terapie możemy wykonać stosując HIFU  z elektroporacją?

W kontekście  twarzy wskazaniem są:

 • zwiotczała skóra
 • zmarszczki na czole
 • zmarszczki wokół oczu
 • zmarszczki wokół ust tzw. zmarszczki palacza
 • zmarszczki nosowo-wargowe
 • szorstka i starzejąca się skóra
 • wskazanie do przemodelowania i poprawa owalu twarzy
 • zmniejszenie porów.

Wskazania do zabiegów na ciało to:

 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej
 • utrata jędrności

Jakich odczuć można spodziewać się podczas zabiegu?

Skóra pacjentki pokrywana jest żelem, następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia HIFU. Odczuwalne jest ciepło, a intensywność udczucia uzależniona jest od indywidualnej wrażliwości pacjentki. Zabieg jednak zdecydowanie nie jest bolesny, czujemy przede wszystkim lekkie ukłucia.

Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, natomiast długotrwały rezultat poprawy jakości skóry uzyskamy w czasie od kilku tygodni do kliku miesięcy. Efekty utrzymują się nawet do dwóch lat. Czas ten jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • ciąża i karmienie
 • choroba nowotworowa
 • przebyte udary mózgu
 • choroby serca
 • stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu.

W Klinice Piękna Essence zabiegi HIFU z elektroporacją wykonuje Pan dr Mariusz Borkowski oraz pozostali lekarze medycyny estetycznej.

Dlaczego najlepszym wyborem jest wykonanie zabiegu HIFU z elektroporacją właśnie w Klinice Piękna Essence?

W klinice dysponujemy, (co warto zaznaczyć), urządzeniem medycznym najwyższej jakości tzw. HIFU-TOP *) produkcji Top Quality Group z Włoch. Ten typ urządzenia umożliwia nie tylko wyeliminowanie dolegliwości typu tzw. zmarszczki palacza ale także można nim wykonać zabiegi na ciało i to przy pomocy aż dwóch głowic ! Oznacza to, że urządzenie medyczne HIFU-TOP umożliwia wykonanie kompleksowych zabiegów, także niedostępnych do wykonania przy użyciu innych urządzeń typu HIFU.

HIFU lifting warszawa

Należy podkreślić, że szef zespołu lekarzy Kliniki Piękna Essence Pan dr Mariusz Borkowski regularnie wykonuje zabiegi HIFU od ponad dwóch lat.

Cennik zabiegów

OBSZAR ZABIEGOWY CENA REGULARNA
Oczy lub Szyja lub Dekolt 900 zł
Oczy lub Podbródek 1400 zł
Policzki 2400 zł
Pośladki lub Brzuch 4500 zł
Uda lub „Pelikany” 2250 zł

Do każdego zabiegu cena elektroporacji wynosi 300 zł

Zapraszamy na relację zdjęciową z zabiegu.

*) Equipment certified as MEDICAL DEVICE
in compliance with directive 2007/47/EC
amending directive 93/42/EC

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

 • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
 • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
 • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
 • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
 • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
 • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się