Frakcyjna Radiofrekwencja Mikroigłowa (RFM),  Fractional Microneedle Radiofrequency

Pinxel-2 to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenie oparte na synergicznym połączeniu minimalnie inwazyjnego mikronakłuwania skóry z precyzyjnie kontrolowaną emisją fal radiowych (RF) wewnątrz skóry. Podczas zabiegu bardzo cienkie mikroigły (0,3 mm.) pokryte warstewką złota wprowadzane są w głąb skóry na regulowaną głębokość (0,5-3,0 mm.) i tu emitują fale radiowe (2 MHz) nagrzewając krótko (100-300 ms.) lecz bardzo silnie tkankę wokół igieł, bez przegrzania powierzchni skóry. Po emisji fali radiowej igły wracają (chowają się) do wnętrza kartridża. Głowica zakończona kartridżem zawiera 25 lub 49 igieł, odpowiednie obszary oddziaływania to: 1,0×1,0 cm. i 1,5×1,5 cm.

Na każdym z poziomów skóry (właściwej) powstają zarówno punkty koagulacji jak i przegrzania.

Podgrzanie skóry do temperatury około 45° C, prowadzi do 10-krotnego wzrostu produkcji kolagenu, w porównaniu z naturalnymi procesami zachodzącymi w naszym ustroju. Zwiotczałe dotąd włókna ulegają obkurczeniu, w następstwie czego skóra staje się bardziej gładka, lepiej napięta i elastyczna.


Podczas wykonywania procedury pacjent może odczuwać ciepło w miejscach poddawanych zabiegowi. Bolesność jest minimalna ale rutynowo stosujemy znieczulenie miejscowe (np. Emla). Zabieg trwa krótko, od 45 do 70 minut. Najczęściej występujący objaw uboczny – rumień – utrzymuje się zazwyczaj przez klika godzin po zabiegu, dzięki czemu można niemal od razu powrócić do codziennej aktywności.

W celu uzyskania pełnych efektów zaleca się 3 zabiegi dla skóry twarzy i 4 zabiegi dla skóry ciała.

Efekty zabiegu Pinxel-2 można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak ostateczne efekty widoczne są po kilku tygodniach a nawet do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to bardziej jędrna i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. To również doskonała metoda usuwania zmarszczek w okolicy oczu i ust, a także podnoszenia opadającej skóry i poprawy jej elastyczności. Ponadto Pinxel-2 skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i redukuje rozstępy, a także zmniejsza lub likwiduje (zależy od ilości zabiegów) nadpotliwość.

Wskazania:

o   Zmarszczki

o   Utrata sprężystości skóry twarzy („chomiki”) czy ciała (np. „pelikanki”)

o   Blizny (pourazowe, potrądzikowe)

o   Rozstępy, cellulit na skórze (uda, pośladki, brzuch)

o   Przebarwienia skóry

o   Nadpotliwość (pachy)

Efekty:

o   Głęboki lifting twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz ud, pośladka i brzucha;

o   Odmłodzenie skóry (przebudowa kolagenu, poprawa gęstości skóry)

o   Spłycenie zmarszczek

o   Usuwanie rozstępów;

o   Usuwanie blizn potrądzikowych

o   Redukcja poszerzonych porów

o   Redukcja (likwidacja) nadpotliwości pach

Parametry zabiegu:

o   Przygotowanie do zabiegu: zaleca się odstawienie leków przeciwkrzepliwych

o   Zalecenia co do terminu wykonania zabiegu: BRAK, zabieg można wykonywać w każdej porze roku, bez względu na nasłonecznienie czy temperaturę powietrza

o   Znieczulenie: TAK (miejscowe skóry, Emla)

o   Czas trwania: 45-60 min.

o   Chłodzenie:  TAK/NIE

o   Bezpieczeństwo zabiegu: WYSOKIE, kartridże (z igłami) są jednorazowego użytku, urządzenie posiada certyfikat CE

o   Okres rekonwalescencji po zabiegu: NIE, powrót do normalnej aktywności w dniu następnym

o   Minimalna ilość zabiegów: 3 dla twarzy, 4 dla ciała

o   Zalecenia pozabiegowe: TAK, zawarte są w karcie pozabiegowej

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się