Dlaczego boimy się inwazyjnych zabiegów, czyli od czego zacząć naszą przygodę z kosmetologią?

Reklamy otaczają nas zewsząd. W kolorowej prasie, w internecie czy w telewizji, wszędzie widzimy piękna twarze i propozycje salonów i klinik kosmetologicznych. Z drugiej strony docierają do nas zdjęcia efektów nieudanych zabiegów. Często takie zdjęcia głęboko zapadają nam w pamięć. Mamy świadomość tego, że nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia potrafią „zdziałać cuda”, ale nie wiemy od czego zacząć. Z jednej strony kusi nas perspektywa poprawienia wyglądu, z drugiej strony boimy się powikłań, błędów lekarza, bólu i długiej rekonwalescencji.

Klientkom, które dopiero zaczynają swoją przygodę u kosmetologa, polecamy korzystanie z zabiegów z zastosowaniem urządzeń high-tech. W momencie, gdy nowoczesna technologia zawitała do branży beauty, zaczęły pojawiać się wysokiej klasy urządzenia, które oferują konkretne i skuteczne rozwiązania. Mamy więc zastosowanie ultradźwięków, wiązki lasera, fal dźwiękowych, tlenu, mikronakłuć czy dwutlenku węgla. Możliwości jest bardzo dużo.

Co przemawia na korzyść stosowania w kosmetologii urządzeń do zabiegów estetycznych?

Ich efektywność i bezpieczeństwo. W dodatku mamy możliwość, tak jak w przypadku naszej kliniki, wykorzystywania tzw. „kombajnów”, czyli urządzeń zaopatrzonych w kilka głowic, z której każda umożliwia zastosowanie innej technologii podczas zabiegu.

Wróćmy do naszej początkującej klientki, która z pewną nieśmiałością rozpoczyna wizytę u kosmetologa.

Eksperci Kliniki Piękna Essence polecają peeling kawitacyjny z sonoporacją, wykonany za pomocą urządzenia o nazwie IntraJect. Synergia działania sonoporacji  z kawitacją ultradźwiękową daje fantastyczne rezultaty. Ale na czym ten zabieg polega i jakie konkretnie daje efekty?

Zdjęcie urządzenia IntraJect z firmy Biotec Polska.

Kosmetolog, po wykonaniu wywiadu i wypełnieniu karty klienta (to oczywiście standard w Klinice Piękna Essence), wykona demakijaż twarzy. Następnie wyjaśni dokładnie na czym polega zabieg i jakie będą odczucia. Takie przygotowanie klienta powoduje, że czuje się on komfortowo i bezpiecznie. Następnie dobierane są właściwe parametry, odpowiednie do rodzaju skóry i stopnia zaawansowania problemu i rozpoczyna się zabieg. Do wykonania zabiegu kosmetolog wykorzystuje głowicę do peelingu kawitacyjnego  i sonoporacji.

W urządzeniu IntraJect specjalna głowica emituje falę dźwiękową o częstotliwości 25 kHz. Wiązka bioelektryczna o wysokiej mocy produkowana przez głowicę stymuluje włókna mięśniowe w tkankach podskórnych, zapewniając przy tym efekt napięcia skóry. Stosowana na skórę twarzy, pobudza krążenie krwi, redukuje zmarszczki i zasinienia pod oczami. Sonoporacja jest szczególnie efektywna przy podnoszeniu wydajności działania składników aktywnych. Zabieg kończymy nałożeniem kojącej maski.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zrobienia pierwszego kroku w kierunku wizyty u kosmetologa i oczywiście zachęcam, żeby kierować się do Kliniki Piękna Essence, na ulicę Hożą! Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG