Dlaczego boimy się inwazyjnych zabiegów, czyli od czego zacząć naszą przygodę z kosmetologią?

Reklamy otaczają nas zewsząd. W kolorowej prasie, w internecie czy w telewizji, wszędzie widzimy piękna twarze i propozycje salonów i klinik kosmetologicznych. Z drugiej strony docierają do nas zdjęcia efektów nieudanych zabiegów. Często takie zdjęcia głęboko zapadają nam w pamięć. Mamy świadomość tego, że nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia potrafią „zdziałać cuda”, ale nie wiemy od czego zacząć. Z jednej strony kusi nas perspektywa poprawienia wyglądu, z drugiej strony boimy się powikłań, błędów lekarza, bólu i długiej rekonwalescencji.

Klientkom, które dopiero zaczynają swoją przygodę u kosmetologa, polecamy korzystanie z zabiegów z zastosowaniem urządzeń high-tech. W momencie, gdy nowoczesna technologia zawitała do branży beauty, zaczęły pojawiać się wysokiej klasy urządzenia, które oferują konkretne i skuteczne rozwiązania. Mamy więc zastosowanie ultradźwięków, wiązki lasera, fal dźwiękowych, tlenu, mikronakłuć czy dwutlenku węgla. Możliwości jest bardzo dużo.

Co przemawia na korzyść stosowania w kosmetologii urządzeń do zabiegów estetycznych?

Ich efektywność i bezpieczeństwo. W dodatku mamy możliwość, tak jak w przypadku naszej kliniki, wykorzystywania tzw. „kombajnów”, czyli urządzeń zaopatrzonych w kilka głowic, z której każda umożliwia zastosowanie innej technologii podczas zabiegu.

Wróćmy do naszej początkującej klientki, która z pewną nieśmiałością rozpoczyna wizytę u kosmetologa.

Eksperci Kliniki Piękna Essence polecają peeling kawitacyjny z sonoporacją, wykonany za pomocą urządzenia o nazwie IntraJect. Synergia działania sonoporacji  z kawitacją ultradźwiękową daje fantastyczne rezultaty. Ale na czym ten zabieg polega i jakie konkretnie daje efekty?

Zdjęcie urządzenia IntraJect z firmy Biotec Polska.

Kosmetolog, po wykonaniu wywiadu i wypełnieniu karty klienta (to oczywiście standard w Klinice Piękna Essence), wykona demakijaż twarzy. Następnie wyjaśni dokładnie na czym polega zabieg i jakie będą odczucia. Takie przygotowanie klienta powoduje, że czuje się on komfortowo i bezpiecznie. Następnie dobierane są właściwe parametry, odpowiednie do rodzaju skóry i stopnia zaawansowania problemu i rozpoczyna się zabieg. Do wykonania zabiegu kosmetolog wykorzystuje głowicę do peelingu kawitacyjnego  i sonoporacji.

W urządzeniu IntraJect specjalna głowica emituje falę dźwiękową o częstotliwości 25 kHz. Wiązka bioelektryczna o wysokiej mocy produkowana przez głowicę stymuluje włókna mięśniowe w tkankach podskórnych, zapewniając przy tym efekt napięcia skóry. Stosowana na skórę twarzy, pobudza krążenie krwi, redukuje zmarszczki i zasinienia pod oczami. Sonoporacja jest szczególnie efektywna przy podnoszeniu wydajności działania składników aktywnych. Zabieg kończymy nałożeniem kojącej maski.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zrobienia pierwszego kroku w kierunku wizyty u kosmetologa i oczywiście zachęcam, żeby kierować się do Kliniki Piękna Essence, na ulicę Hożą! Zapraszamy!

ZAPISZ SIĘ NA ZABIEG

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

  • Administratorem Twoich danych osobowych jest Monika Zdziarska-Alicka właściciel firmy Klinika Essence Sp z o.o. SK
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu newsletter będą przetwarzane, w celu wysyłki newslettera, czyli m.in. informacji na temat wpisów blogowych, ofert czy szkoleń.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu realizacji usługi newsletter.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie do momentu wycofania przez Ciebie udzielonej zgody/wypisania się z newslettera, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej, dostawcę usługi dystrybucji newslettera.
  • Twoje dane nie będą przekazywane do państw trzecich np. USA. Nazwa usługodawcy znajduje się na liście państw, które przystąpiły do porozumienia Privacy Shield.
  • Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się