Bezbolesna epilacja laserowa także latem!

Dzięki odkryciom nowoczesnej kosmetologii można już skutecznie i przyjemnie walczyć z niechcianym owłosieniem, nawet latem! Posłuchaj naszego eksperta i dowiedz się więcej o zaletach bezbolesnej epilacji laserowej!

Wydaje Ci się, że wszystkie zabiegi laserowe zabronione są w okresie lata? Myślisz, że spóźniłaś się przed sezonem i musisz odłożyć serię zabiegów? Nic bardziej mylnego! Urządzeniem Mediostar Next Pro można wykonywać zabiegi także latem. W tym okresie wykonujemy zabiegi na okolicę pach i bikini. Poniżej przeczytają Państwo kilka słów ekspertki Essence, która odpowie na najczęściej pojawiające się wątpliwości, dotyczące zabiegów laserowej epilacji.

Jak należy przygotować skórę do zabiegu laserowego?

Dzień przed przystąpieniem do zabiegu epilacji laserowej należy zgolić owłosienie maszynka. Polecam jednak pozostawienie małego obszaru owłosienia. Dzięki temu osoba wykonująca zabieg będzie mogła dobrać indywidualne parametry urządzenia, a całość terapii będzie maksymalnie skuteczna. Bardzo ważne jest również zaprzestanie depilacji woskiem lub depilatorem na miesiąc przed zabiegiem. Skóra poddawana zabiegowi nie może być bowiem podrażniona by nie powodować dodatkowego dyskomfortu.

Czy epilacja laserowa jest bolesnym zabiegiem?

W urządzeniu Mediostar Next Pro wbudowany jest system chłodzenia skóry, który zintegrowany jest z głowicą zabiegową. Dzięki temu odczucia bólowe są zmniejszone do minimum. Przyznam szczerze, że większość pacjentek w ogóle ich nie odczuwa, a wręcz przeciwnie – są zaskoczone, że „nic nie boli”. Pośród pacjentek często funkcjonuje przeświadczenie, że zabieg musi boleć, inaczej nie jest odpowiednio skuteczny. Nic bardziej mylnego! Nowoczesna technologia tak mocno funkcjonuje już w kosmetologii, że urządzenia wykorzystywane do zabiegów są naprawdę bardzo zaawansowane i o wiele bardziej skuteczne niż jeszcze kilka lat temu.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Zabieg epilacji laserowej nie wyłącza z normalnego funkcjonowania. Skóra bezpośrednio po zabiegu epilacji laserowej wygląda normalnie. Rzadziej zdarzyć się może, iż mieszki włosowe mogą być lekko obrzmiałe i zaczerwienione. Trzeba pamiętać, aby nie wystawiać miejsc objętych laserem na słońce, dlatego w tym okresie zabiegom poddajemy partie ciała, których zazwyczaj nie opalamy – okolice bikini i pachy.

Czy mogę stosować depilację laserową latem?

Epilację laserową urządzeniem Mediostar Next Pro możemy wykonać również latem, jednak tylko w określonych partiach ciała. Chwilowym przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna. Latem możemy wykonać epilację laserową miejsc, których nie wystawiamy na działanie promieni słonecznych, czyli okolic bikini i pach.

Czy każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej?

Zabiegowi depilacji laserowej może poddać się każdy, kto nie posiada przeciwwskazań do zabiegu. Poniżej wyliczę wszystkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu epilacji laserowej. Ich przestrzeganie gwarantuje najwyższą skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu.

Przeciwwskazania:

 • Spożywanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, mieszanki ziołowe np. Skrzypovita, Figura itp. – należy zakończyć stosowanie 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • Świeża opalenizna (również solarium – 1-2 tygodnie przed zabiegiem)
 • Balsamy samoopalające i brązujące (2 tygodnie przed zabiegiem)
 • Kremy z witaminą A i C oraz kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np: krem z nagietkiem,maści sterydowe,maści antybiotykowe. (należy zakończyć kurację 3 tygodnie przed zabiegiem)
 • Aktywne zmiany wirusowe i bakteryjne na skórze objętej zabiegiem
 • Depilacja woskiem lub pęsetą (4 tygodnie przed zabiegiem)
 • Guzy i nowotwory ( przebyty rak skóry, czerniak złośliwy)
 • Bielactwo,łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Rozrusznik serca, świeżo wykonane implanty, pompa insulinowa
 • Tendencja do powstawania bliznowców i keloidów
 • Cukrzyca nieuregulowana
 • Epilepsja
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Przyjmowanie leków światłoczułych (np. Tetracykliny)

 

Poniżej przedstawiamy rzeczywiste efekty zabiegu bezbolesnej epilacji laserem Mediostar Next Pro

 

Zapisz się do Newsletter'a

A raz w tygodniu otrzymasz atrakcyjną promocję
przygotowaną wyłącznie dla naszych subskrybentów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) informuję, iż:

Twoje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Zapisz się